Březník
Na Březníku najdete sezonní středisko zrekonstruované původní schwarzenberské hájovny, známé z Klostemannových povídek. Jeho nadmořská výška je 1126m.
Prameny Vltavy a Teplá Vltava
Nachází se nedaleko horské obce Kvida, od níž vede turistická stezka v délce 6 km k samotnému prameni. Pramen, který zde vytéká, je považován za nejzažší prameniště řeky Vltavy. Nese označení též Teplá Vltava.
Jezerní slať
Patří mezi vrchovištní rašeliniště na náhorní plošině šumavských plání. Výchozí bod začíná na malém parkovišti u silnice mezi obcemi Horská Kvilda – Kvilda.
Pohodlný chodník Vás zavede do centra slatě, kde se otevírá nádherný pohled na horské vrchoviště a také špičatý vrchol Antýglu (1253m).
Boubínský prales
Je státní přírodní rezervace a druhý nejstarší zachovaný prales v Čechách. Boubínské jezírko, nacházející se v nadmořské výšce 920 m je východním bodem na stezku kolem pralesa. Vrchol Boubína (1362 m.) můžeme nazvat symbolem Šumavy. Celá stezka má délku přibližně 4 km a je poměrně náročná. Doporučujeme méně náročnou variantu a to výlet k jezírku a zpět.
Antýgl
Je typická šumavská usedlost, Královácký dvorec z 16. století ležící uprostřed louky v údolí řeky Vydry v Šumavském národním parku.
V současné době je známým autokempingem a křižovatkou turistických a cyklistických tras.
Horská řeka Vydra protéká v těsné blízkosti stavení a tábořiště, kde je možnost koupání v mělkém kamenito-písčitém korytě řeky.
Srní
Horská obec v centru Národního parku Šumava založená v roce 1726. Nese název díky tehdejšímu četnému výskytu srní zvěře. Obec je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna a také se dostala do podvědomí veřejnosti díky trilogii s Tomášem Holým.
V okolí Srní jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku. V zimě jsou zde upravované lyžařské stopy.
Černá hora
Jednu z nejhezčích vyhlídek na Šumavě najdete na Černé hoře jejíž nadmořská výška je 1315m. Ta byla otevřena v roce 2012 a nemůžete ji minout na cestě k Pramenům Vltavy, ať už vyrazíte z Kvildy, Modravy nebo Filipovy Huti.
Gotický hrad Kašperk
Nejvýše položený královský hrad v Čechách. Jeho stavba započala v roce 1356 z pověření římského císaře a českého krále Karla IV, pomocí nějž měla být snazší ochrana území. Dostanete se k němu příjemnou procházkou po 1,5km dlouhé asfaltové cestě, vedoucí z parkoviště, vzdáleného přibližně 2,5km severovýchodně od Kašperských Hor. Poznejte krásy a tajemství tohoto jedinečného místa a jeho okolí.